Pohodlná a prostorná kabina ultralehkého letadla DV-1 Skylark


Warning: Undefined array key "type" in /www/doc/www.dova-aircraft.cz/www/wp-content/themes/dova-aircraft/_blocks.php on line 75

Vyzkoušejte si pohodlí prostorné kabiny ultralehkého letadla DV-1 Skylark

Když si poprvé sednete do kabiny ultralehkého letadla DV-1 Skylark, ihned si všimnete praktického a ergonomického rozmístění veškerých ovládacích prvků letadla. Pocit komfortu ve vás nevzbudí jen pohodlí pilotního křesla nebo široký výhled z kokpitu, ale i preciznost, s jakou jsou jednotlivé části pilotního prostoru uspořádány. Jakmile se opřete do sedadla, už víte, že tohle letadlo se bude pilotovat téměř samo.

Jako v bavlnce i během dlouhého letu

Na pohodlí během letu v mají hlavní vliv pilotní sedadla. Jsou ergonomicky tvarovaná, aby poskytovala co největší komfort vašim nohám i zádům. Oceníte to zejména při dlouhém několikahodinovém letu. Kromě klasického látkového čalounění si do svého ultralehkého letadla DV-1 Skylark můžete zvolit i luxusní koženkový potah z alcantary, která je nejen prodyšná a příjemná na dotek, ale také se lehce čistí.

Sedadla se dají polohovat směrem vpřed a vzad do tří pozic, čímž usnadní řízení i pilotům menšího vzrůstu nebo těm s dlouhýma nohama.

V případě letu ve dvojici pak vaše pohodlí umocní i metr široká kabina, díky které na sebe nejste namačkaní jako sardinky.

  •  

Široké nebe nad hlavou

Překryt pilotní kabiny ultralightu DV-1 Skylark je jednodílný a vyrobený z plexiskla. Veškerá plocha kolem vás a nad vaší hlavou poskytuje nádherný a velkolepý výhled na zem pod vámi a oblohu všude kolem. Absence středového nosníku vám umožní nerušený výhled kterýmkoli směrem, aniž byste se museli v letadle předklánět nebo hýbat hlavou.

Jednodílný sklolaminátový překryt kokpitu je samozřejmě přizpůsoben vysokým nárokům na aerodynamické letecké vlastnosti ultralehkého letadla DV-1 Skylark.

V kabině ultralightu DV-1 Skylark je teplo i v zimě

V kabině ultralehkého letadla DV-1 Skylark se můžete kochat modrou oblohou a krásami pod sebou za každého počasí. Ventilace v kabině je zajištěna větracími ventily propojenými s NACA vstupy, takže během celého pobytu v kabině budete stále na čerstvém vzduchu. Kdo vyžaduje větší tepelný komfort, ten si může nechat do svého letounu přidělat dodatečné vývody teplého vzduchu i v palubní desce.

  •  

Bezpečnost ruku v ruce s designem

Vyspělá ergonomie pilotní kabiny se nestará pouze o vaše pohodlí, ale zajišťuje i pasivní bezpečnost za letu. Geometrie brzdových pedálů je řešena tak, aby se minimalizovalo riziko neúmyslného brzdění. Palubní desku si můžete osadit avionikou podle svého výběru, jak jste zvyklý z jiného ultralehkého letadla. Vše tak budete mít přesně na míru, což vám ještě více usnadní ovládání Skylarku.

Čtyřbodové bezpečností pásy s ramenními popruhy jsou nastavené tak, aby vás nikde netlačily, a pokud dojde k nečekanému pohybu ultralightu DV-1 Skylark, udrží vás bezpečně v sedadle.

Užijte si svůj let v DV-1 Skylark

Otevřete překryt kokpitu, nastupte si a posaďte se. Ultralehká letadla pro vás vyrábíme již dvacet let a víme, jak skloubit bezpečnost ovládacích prvků s pohodlím pilotního prostoru. Opřete se do čalouněného pilotního křesla, chytněte knipl a vzhůru do oblak.

  •