Jak se vyrábí ultralehké letadlo DV-1 Skylark


Warning: Undefined array key "type" in /www/doc/www.dova-aircraft.cz/www/wp-content/themes/dova-aircraft/_blocks.php on line 75

Ultralehká letadla DV-1 Skylark vyrábí v Paskově na Moravě firma DOVA Aircraft. Letadla vyrábí od roku 2000 a její dolnoplošníky uvidíte létat na obloze po celém světě.

Téměř dvacet let zkušeností s vývojem komponentů a výrobou ultralehkých letadel je zárukou, že váš DV-1 Skylark bude absolutně bezpečný. Špičkoví odborníci věnují každému vyrobenému ultralightu maximální péči a výsledkem je letadlo, na jehož křídlech je radost se vznášet.

Ultralight letadlo, zkráceně též UL letadlo, může sloužit k rekreačním i sportovním účelům, cvičným i vyhlídkovým letům a služebním cestám. DV-1 Skylark je univerzální dvojmístný stroj, který bez problémů toto všechno zvládne. Překvapí vás obratností i precizním ovládáním a nadchne rychlostí, se kterou vás bezpečně dovede k cíli.

Rychlejší než vítr

Originální design stroje zaručuje letadlu perfektní ovladatelnost a vynikající aerodynamické vlastnosti. Díky sekundární kompozitové konstrukci a unikátním spojovacím nýtům na plochách křídel klade okolní vzduch ultralehkému DV-1 Skylark minimální odpor. Výsledkem kombinace elegantního designu a inovativní konstrukce je vyšší rychlost a nižší spotřeba.

  •  

Na křídlech harmonie

Než ultralehké letadlo DV-1 Skylark vznikne, projde každý jednotlivý komponent zkušenýma rukama našich specialistů. Od pevného podvozku po kokpit i od vrtule k ocasním plochám je celý stroj poskládán v dokonalý celek. Jednotlivé části jsou vyráběny a sestaveny k sobě s počítačem řízenou přesností.

Potahové plochy křídel jsou spojeny pomocí nýtů se zápustnou hlavou. DV-1 Skylark je jediné letadlo na trhu, které se tímto konstrukčním prvkem může chlubit. Kromě pevného a bezpečného spojení materiálu jsou nýty aerodynamicky čisté. Ultralehkému letadlu díky zanedbatelnému odporu vzduchu poskytují při letu jak hladké zrychlení, tak i komfortní otáčky, vzlet i přistávání.

Motorové srdce letounu

Ultralehká letadla DV-1 Skylark jsou vybavená špičkovými motory značky Rotax, které jsou známé svojí spolehlivostí a stabilním výkonem. Díky celosvětové oblibě a rozšíření těchto motorů mezi ultralighty nebude v případě nouze problém najít servis, ať už jste kdekoli. Motor pohání vrtuli české výroby, speciálně upravenou právě pro DV-1 Skylark. Design vrtule na míru přispívá k lepší aerodynamice letounu a celkovému vyššímu výkonu.

  •  

Pohodlně se usaďte

Prostorný kokpit letounu plně odpovídá současným standardům i požadavkům na moderní a stylové létání. Ve vyhřívané pilotní kabině najdete nejen dvě ergonomicky pohodlná polohovatelná křesla, ve kterých si dobře odpočinete i při dlouhém letu, ale také dostatek prostoru pro příruční zavazadla.

Palubní deska je modifikovatelná a uspořádaná na míru podle přání zákazníka. Každému letci vyhovuje jiná avionika a do Skylarku není problém umístit takové ovládání, na jaké jste zvyklí. Proč si cestu do mraků komplikovat – v nebi se chcete cítit pohodlně.

  •  
  •